Az oltási igazolványok összehangolása alapvetően légitársasági feladatot jelent majd, amennyiben erről döntés születik. Ugyanakkor a Budapest Airport folyamatosan figyelemmel követi a világ repülőtereinek jó gyakorlatait, és már hónapokkal korábban megkezdte a felkészülést annak érdekében, hogy a hatóságok és az egyes országok kormányzata által hozott szabályozásokat a lehető leghamarabb implementálni tudja a repülőtéren, valamint a légitársaságokat és földi kiszolgáló partnereket támogassa a szükséges helyszínnel, digitális infrastruktúrával a globális gyakorlatoknak megfelelően – válaszolt a Világgazdaságnak a társaság.
Lapunk arról érdeklődött, hogy a légitársaságok által várhatóan március 1-jétől az utazás feltételéül szabott oltási igazolvány (a köznyelvben vírusútlevél) bevezetése hogyan érinti a repülőtér üzemeltetőjének feladatait.
A társaság hangsúlyozta, hogy amennyiben a hatósági szabályozások új fejlesztéseket követelnek meg, akkor a Budapest Airport –ahogyan eddig is – az új szabályoknak is haladéktalanul eleget tesz,
garantálva a kiszámítható, járványügyi szempontból is biztonságos utazást.
A repülőtér-üzemeltető közölte még, hogy folyamatosan fenntartja a repülőtéri fertőtlenítő takarítást, a személyek közötti 1,5 méteres távolság betartatása érdekében padlómatricákat, a tranzitterületen minden második ülésére pedig tiltómatricákat helyeztek ki. A helyszínen, ahol szükséges, a Budapest Airport kollégái koordinálják a sorban állást, elősegítve a megfelelő távolság megtartását.
A személyzet számára kötelező a maszk viselése, és ahol ez megoldható volt, a Budapest Airport térelválasztó plexit telepített a személyzet és az utasok közé.
A terminálokon rendszeresen fertőtlenített szellőztetőrendszer gondoskodik a megfelelő légcseréről.
Az utasok számára a Budapest Airport az épület minden pontján automata kézfertőtlenítőket helyezett ki, és automata poggyászfeladó és utasfelvételi kioszkok segítségével lehetőséget biztosít az utasok számára a poggyászok önálló, emberi interakciótól mentes feladására, illetve az utasfelvétel (check-in) elvégzésére.
Decemberben pedig bárki által igénybe vehető koronavírus tesztközpont nyílt a budapesti repülőtér 2B Terminál érkezési szintjén. A szolgáltatás különösen nagy segítséget jelenthet az érkező, de akár az induló utasok számára is. A szűrőállomáson PCR vagy antigén gyorsteszt elvégzésére is van lehetőség.
Immár két nemzetközi akkreditáció is bizonyítja, hogy a Budapest Airport a hazai és nemzetközi hatóságokkal közösen, a protokolloknak megfelelően biztosítja a nemzetközi ajánlások betartását, minimalizálva ezzel a fertőzés kockázatát
– emelték még ki a válaszban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.