Idén áprilisban tovább folytatódott a bérek dinamikus növekedése. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közlése szerint a bruttó átlagkereset 645 300 forintra emelkedett, vagyis az előző év azonos időszakához képest közel 77 ezer forinttal, azaz 13,5 százalékkal nőttek a fizetések.
A foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár az adatokat értékelve kiemelte, hogy a célzott és hatékony kormányzati intézkedések visszaszorították az inflációt, amely áprilisban 3,7 százalékot ért el. Ennek, valamint a 15 százalékos minimálbér- és a 10 százalékos garantáltbérminimum-emelésnek köszönhetően 2023 szeptembere óta, azaz 8 hónapja töretlenül emelkednek a reálbérek, áprilisban 9,5 százalékkal nőtt a fizetések vásárlóereje – olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium közleményében.
Czomba Sándor hozzátette,
a kormány nemcsak egymillióval növelte a foglalkoztatottak számát, hanem azt is elérte, hogy egy átlagos dolgozó már több mint háromszor akkora fizetést vihet haza, mint 2010-ben.
A politikus szerint mindez inkluzív módon valósult meg, hiszen a minimálbér és a garantált bérminimum is 3,6-szeresére nőtt, azaz nagyobb mértékben, mint az átlagbér, ezáltal tovább erősítve az alulról nyitott középosztályt. A reálbérek dinamikus növekedése és az óvatossági motívum oldódása támogatja a fogyasztás emelkedését, ami fokozza a gazdasági növekedés ütemét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.