Bár az eseményt továbbra is a Fiatal Iparművészek Stúdiója Egyesület (FISE) rendezi, idén új csapathoz, a H6 kortárs ékszertervező csoporthoz került a szervezés. Változatos programjaik célja a magyar kortárs ékszertervezés szélesebb körben való megismertetése, illetve a pályakezdő és gyakorlott alkotói közeg inspirálása, összefogása.
Több mint 110 hazai és számos külföldi alkotó kiállítása nyílik egy időben, 42 budapesti helyszínen – galériákban, dizájn- és virágboltokban, kávéházakban és közösségi terekben –, illetve egy pécsi ékszergalériában. Szeptember 21-én az alkotókkal is lehet találkozni. A programok közti eligazodást az eseményre kiadott térkép segíti helyszínekkel, időpontokkal és más szükséges információval.
Az idei legfontosabb újítás a külföldi kortárs ékszertervezők bevonása. A lépéstől a szervezők a hazai művészek, illetve a közönség látókörének tágítását, egyúttal a magyarok külföldi színtérre való kilépésének megkönnyítését remélik. Ez a szimbiotikus kapcsolat a hazai és a külföldi alkotók között illeszkedik az idén meghirdetett pályázati témához is, amelynek hívószava éppen a szimbiózis.
A felhívás nemzetközi platformokon is elérhetővé vált, ez magyarázza, hogy a 88 beérkező pályamunkának majdnem a fele külföldi. A pályázati anyagot elbíráló független zsűriben elismert alkotók, kurátorok, elméleti szakemberek működtek közre, a nyertesek jelentős pénzdíjban részesülnek. A 38 legjobbnak ítélt pályamunkát a Kortárs Építészeti Központban mutatják be szeptember 20–23. között, ahol a programsorozat főbb eseményei is helyet kaptak.
A teljes cikket a Világgazdaság csütörtöki számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.