a Csontváry-levelek 48 millió forinttal döntötték meg a papírrégiségek rekordját, az aukciósház történetének legnagyobb, 8,27 karátos briliánsgyűrűje 43,2 millió forinttal Magyarország legdrágább ékszere lett, mindemellett alig néhány hónap után egy 16,8 millió forintos Rolex GMT-Master II karóra váltotta a korábbi órarekordert.
A szokásosnál is nagyobb online érdeklődés és hosszúra nyúló licitharcok jellemezték a BÁV árverését. A Csontváry-leveleket – amelyekben a kezdő festő tanácsot kért a kor ünnepelt festőjétől, Kelety Gusztávtól – 36 millió forintról indították, és 48 millió forintos eladási árral egy 36 millió forintos dedikált Petőfi-kötettől hódították el a legdrágább magyar autográf papírrégiség címet. A kivételes levelezést az aukciós kiállítás ideje alatt védett köziratnak minősítették.
A BÁV történetének legnagyobb, 8,27 karátos briliánssal ékített gyűrűje egy halványsárga színű gyémántot tartalmazott, szokatlan, nyolcszögletű csiszolással. A 18 millió forintról induló ár hosszú licitálás után 43,2 millió forintig emelkedett, új ékszerrekordot beállítva az aukciósháznál. Az eddigi csúcsot egy art deco platina karkötő tartotta, amely 2018-ban 28,8 millió forintért kelt el.
A befektetési órák iránt mindig nagy az érdeklődés.
A 8 millió forintról induló, ikonikussá vált Rolex GMT-Master II karóra a kikiáltási ár kétszereséért 16,8 millió forintért kelt el. A gyűrűhöz hasonlóan itt is jóval túlszárnyalták a korábbi Rolex Daytona-rekordert, amely alig néhány hónappal ezelőtt 11,4 millió forintért talált gazdára a BÁV júniusban tartott centenáriumi aukcióján.
Az ékszereknél idén a befektetésre is alkalmas briliánsoké és színes drágaköves daraboké volt a főszerep.
Az előbbiek közül egy 3,9 karátos briliánssal ékített szolitergyűrű 10,2 millió forintért kerül valakinek a karácsonyfája alá. De biztos nagyon fognak örülni a virágfüzérre emlékeztető rubin nyakéknek is, amelyért 4,3 millió forintot fizettek. A befektetési órák sikere továbbra is töretlen, a legnépszerűbb svájci márkák (a többi között Rolex, Breitling, IWC) mellett most először egy angol óramanufaktúra is a dobogóra lépett. Az Arnold & Son vitorlásminiatúrával díszített Indiamen karórája 11,4 millió forintért kelt el. Soha nem látott érdeklődés övezte a női karórákat, amelyek közül a legdrágábban egy briliánsokkal díszített, stílusos arany Patek Philippe Golden Ellipset vásároltak meg 5,28 millió forintért.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.