Kína tovább lazít a születéseket korlátozó szabályokon, 2025-re teljesen meg is szüntetheti őket, sőt áttérhet a születéseket ösztönző intézkedésekre – jelentette a Dow Jones meg nem nevezett bennfentes forrásokra hivatkozva.
A Teng Hsziao-ping nevéhez kötődő kínai egy gyermek politikát az 1970-es évek végén vezették be a népességrobbanás megállítására, és egészen 2013 végéig volt érvényben a világ legnépesebb országában, amely a következő évtizedben a világ legnagyobb gazdaságává válhat. Akkor bizonyos esetekben már megengedték a két gyermeket, majd 2015-ben általánossá tették ezt az engedményt, de ezután is sok kínai párt tartottak vissza a több gyermek vállalásától a nevelés költségei.
A múlt hónapban a korlátot három gyermekre emelték, de közgazdászok és demográfusok szerint még ez sem elegendő, hogy megelőzze a népesség fogyását.
A jegybank kutatói már korábban azt javasolták, hogy szüntessenek meg minden korlátot. A vita azután forrósodott fel, hogy közzétették a legutóbbi népszámlálás eredményeit, amelyek szerint tavaly majdnem hatvan éve a legkevesebb gyermek született, és az utóbbi évtizedben csökkent a munkakorú népesség.
A tervek szerint fokozatosan lazítanák a korlátozásokat, először azokban a tartományokban, ahol a születési ráta a legalacsonyabb, és hozzátehetnek olyan intézkedéseket, amelyek kifejezetten ösztönzik a gyermekvállalást – jelentette a hírügynökség.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.