A laboratóriumi körülmények között előállított gyémántok egyre közkedveltebbek Japánban, ahogy egyre többen hajlandóak olyan ékszereket vásárolni, melyek látszólag megkülönböztethetetlenek a természetes módon előforduló gyémántoktól — írja a Bloomberg.
A szintetikus gyémántokat a természetes módon kibányászott gyémánt árának feléért kínálják, és egyre népszerűbbek alacsony eladási áruk és környezetvédelmi okok miatt is.
A 2020-ban 6-7 millió karátnyi mesterséges módon előállított gyémántot termeltek a világban, a legtöbb bevétel az Egyesült Államokból származott a Bain & Co jelentése szerint. Ez a szám akár megháromszorozódhat az évtized végére, ahogy Kínában és más piacokon is egyre nagyobb igény mutatkozik a természetes gyémántok alternatívája iránt.
Mayumi Kawamura szerint, aki szintetikus gyémántok online értékesítésével foglalkozik, a japán vásárlók a mesterséges drágakövek jelentős felvevő piacát jelenthetik majd, mivel tudatosan keresik a természetes gyémántok alacsonyabb áron elérhető, környezetbarát és etikus változatát. Kawamura elsősorban az Instagramon értékesíti a szintetikus drágaköveket tartalmazó ékszereket, körülbelül 70 ezer dollárért.
A legnagyobb gyémántkitermelő vállalatok is elkezdtek érdeklődni a szintetikus gyémántok iránt, köztük a De Beers is.
A De Beers anyacége, az Anglo American Plc bányavállalat három éve jelentette be, hogy szintetikus gyémántokat is fog árulni a természetes gyémánt árának töredékéért. Mindez azt mutatja, hogy jelentős attitűdbeli változás következett be a gyémánttermelő vállalatok részéről, akik sokáig elzárkóztak attól, hogy mesterséges drágaköveket értékesítsenek. Számos más ékszercég, például a dán Pandora vállalat is elkezdett mesterséges gyémántokat eladni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.