Ma Hszue, a kínai állambiztonsági minisztériumhoz kapcsolódó Jelenkori Nemzetközi Kapcsolatok Kínai Intézetének (CICIR) tudományos munkatársa kedden a közösségi médiában megjelent cikkében azt írta, hogy az orosz bankok kitiltása a SWIFT nemzetközi fizetési rendszerből legalább annyira ártalmas lesz Európa számára is, a nagyszámú ukrán menekült pedig destabilizálhatja a kontinenst. Szerinte Washingtonnak is súlyos anyagi terhet jelenthet a jövőben a szövetségeseinek nyújtandó gazdasági és humanitárius segítség.
A Bloomberg ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy Peking nyújthat bizonyos támogatást Oroszországnak a szankciók átvészelésében, a kínai vállalatok piaci források szerint felvásárolhatják az olcsóbbá váló orosz olajat, ha a többi vevőt elriasztják a nemzetközi büntetőintézkedések. Peking pénzügyi mentőkötelet is nyújthat Moszkvának, mivel a kínai központi banknak több milliárd dolláros devizacsere-ügylete van moszkvai partnerével, ami lehetővé teszi, hogy likviditást biztosítsanak a vállalkozásoknak, hogy azok folytathassák a kétoldalú kereskedelmet. Kínai eszközökben volt tavaly júniusban Oroszország devizatartalékainak mintegy 13 százaléka, azaz becslések szerint 77 milliárd dollár, és Moszkva arra törekedhet, hogy eladja ezeket a likviditás fenntartása érdekében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.