A háborúk, konfliktusok és üldöztetések elől menekülő emberek együttérzést és könyörületet érdemelnek. Nem szabad áruként kereskedni velük, és külföldre átszállítani őket, hogy ott foglalkozzanak velük
- mondta Gillian Triggs, a szakszervezet menekültek nemzetközi védelmi kérdéseiben illetékes vezető helyettes.
Boris Johnson brit miniszterelnök csütörtökön jelentette be, hogy London új migrációs és gazdasági fejlesztési egyezményt kötött Ruanda kormányával.
A megállapodás alapján mindazokat, akik illegálisan lépnek be brit területre, a brit hatóságok áttelepíthetik a közép-afrikai országba.
Nagy-Britannia megegyezett a menedékkérők Ruandába való áttelepítésérőlNagy-Britannia a menedékkérők tízezreit telepítheti Ruandába egy új partnerség keretében |
Johnson szerint ez a 120 millió font értékű finanszírozási csomagot is tartalmazó "innovatív megközelítés" biztonságos és törvényes lehetőséget teremt a menedékkérvényezésre.
Ezzel együtt felborítja az embercsempész bűnszervezetek üzleti modelljét, mivel a brit menedékjog-rendszert kihasználni kívánó gazdasági bevándorlók nem maradnak Nagy-Britanniában.
Azok viszont, akik ténylegesen védelemre szorulnak, ezt a védelmet megkapják, és ruandai érkezésük után azonnali hozzáférésük lesz az ehhez szükséges jogi szolgáltatásokhoz.
Emellett lehetőségük nyílik arra is, hogy új életet kezdjenek "abban a dinamikus országban" a brit kormány anyagi támogatásával - fogalmazott a brit miniszterelnök.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.