Minden elképzelést felülmúl a költségek növekedése. Az árak az egekbe szöknek
– mondta a Deutscher Brauer-Bund (DBB) ügyvezetője a Bild című német lapnak adott interjújában. Hozzátette, hogy az áram 250, a maláta pedig 70 százalékkal drágult. Ezzel együtt a raklapok is 150 százalékos áremelkedést produkáltak a megelőző évhez képest.
Ilyet még soha nem láttunk
– mondta Holger Eirchele. A szakember a sörkerti szezon megnyitása kapcsán adta az interjút. A beszélgetésben elmondta, hogy
a hatalmas költségnyomás miatt az év végéig 30 százalékkal emelkedhet a sör piaci ára.
A DBB adatai szerint a nagyjából harmincezer embert foglalkoztató ágazatot eleve erősen megviselte a koronavírus-járvány. A nemzeti italok között számon tartott sör értékesítése a járvány előtti utolsó évben, 2019-ben regisztrált 92,2 millió hektoliterről 2021-re 85,3 millióra süllyedt. Az árbevétel 8,347 milliárd euróról 7,553 milliárdra,
az egy főre jutó éves fogyasztás pedig 99,7 literről 91,6-re csökkent.
A járvány előtt országszerte 1552 sörgyár, sörfőzde működött, számuk tavaly 1512 volt.
A Bild összeállítása szerint egy sor más, alapvetőnek számító élelmiszer ára is jelentősen emelkedhet az idén Németországban. A tej 25 százalékkal drágulhat, a német családokban gyakran asztalra kerülő tésztához használt konzervparadicsom ára pedig az olaszországi alapanyaghiány miatt máris nagymértékben, az év eleje óta 18 százalékkal emelkedett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.