Csődöt jelenthet a Cineworld az Egyesült Államokban, mivel a cégnek továbbra is rengeteg az adóssága
– írta meg a BBC. A brit Cineworld Group, amely globális szinten több mozihálózat mellett Nagy-Britanniában a Picturehouse láncot is birtokolja, azt közölte, hogy megvizsgálják az amerikai üzletük szerkezetátalakításának lehetőségeit. Az anyavállalat magyarországi leányát, a Cinema City Magyarországot a tengerentúli problémák nem befolyásolják, a hazai mozik zavartalanul folytatják a működésüket.
Visszatértek a magyarok a mozikba – VG PodcastIsmét sorra érkeznek a hollywoodi blockbusterek a mozikba, így a magyar nézők is sorban állnak a jegypénztáraknál. Tavaly a magyar filmszínházak majdnem 5,5 millió látogatót fogadtak, ami nagyjából fele a 2019-es év vendégszámának. Az ország legnagyobb multiplexmozi-hálózatában az idei első fél évben több film is nagyon jó nézőszámokat produkált, így a tavalyi eredmény szinte biztosan hozható lesz. Az év végi Avatar 2. pedig meglepetést is okozhat. |
Az amerikai társaság részvényei múlt héten pénteken nagymértékű zuhanást produkáltak azt követően, hogy a csődről szóló pletykák napvilágot láttak. A cég közölte, hogy a filmszínházaik továbbra is a megszokott módon üzemelnek tovább. Nyilatkozatuk szerint
a Cineworld elvárja, hogy az amerikai mozik a szokásos módon működjenek tovább, a tevékenységükben fennakadás ne legyen, illetve az alkalmazottakra se legyen jelentős hatással a jelenlegi helyzet.
A Cineworld Group világszerte tíz országban van jelen, Nagy-Britannia és az Egyesült Államok mellett többek között Lengyelországban, Izraelben és Magyarországon. A hozzá tartozó mozikban több mint 28 ezer embert foglalkoztat.
Más moziláncokhoz hasonlóan a Cineworldöt is nehéz helyzetbe hozta a járvány. A filmszínházakat hosszú időre be kellett zárni, emiatt több országban hónapokig nem tudtak bevételt termelni. A cég abban bízott, hogy a pandémiás sokk után az olyan blockbusterek, mint a legújabb James Bond-film, a Top Gun folytatása vagy a Thor: Szerelem és mennydörgés ismét becsábítja a nézőket a vetítőtermekbe és kiegyenlíti az elmúlt időszak veszteségeit.
Ennek ellenére a vállalat amerikai ága közölte, hogy a Covid után a nézők csak korlátozott számban tértek vissza a mozikba. Ennek az egyik oka a gyenge filmkínálat, illetve az egyre erősebb portfólióval büszkélkedő streamingplatformok.
Pénteken a Wall Street Journal szellőztette meg a Cineworld esetleges csődjelentését, amire a vállalat úgy reagált, hogy különféle lehetőségeket mérlegelnek, beleértve az úgynevezett 11. fejezetet, ami az Egyesült Államok csődeljárásának menetét szabályozza.
Az üggyel kapcsolatban megkerestük a Cineworld Group magyarországi leányát, a Cinema City Magyarországot. A cég kommunikációs igazgatója, Buda Andrea kérdésünkre elmondta, hogy a Cineworld amerikai hálózatának esetleges csődje a magyar mozikat nem érinti.
A működésünk a továbbiakban is biztosított, fennakadások nincsenek és eddig sem voltak
– mondta Buda Andrea.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.