A szakmai érdekképviseleti szervezet szerint azonnali kormányzati beavatkozás nélkül tömegesen zárhatnak be a kocsmák és a csődhullám a munkanélküliség emelkedésével jár, írja az MTI.
Boris Johnson távozó miniszterelnöknek címzett levelükben arra panaszkodnak, hogy a sokk akkor ütött be, amikor az iparág már kezdett kilábalni a világjárvány hatásaiból.
Az Ofgem energetikai szabályozó múlt heti közleménye szerint egy átlagos brit háztartás éves energiaszámlája októbertől várhatóan további 80 százalékkal emelkedik, és eléri a 3549 fontot (1 686 076 forint). Ez a maximális összeg, amit a szolgáltatók kiszámlázhatnak a háztartási fogyasztóknak.
Az ársapka alá nem tartozó vállalkozások energiaszámlája a korábbi időszakhoz képest háromszorosával növekedhet.
Az energiaszámlák Európában az idén az egekbe szöktek, miután a világjárvány után már amúgy is emelkedő nagykereskedelmi gáz- és áramárak megugrottak azután, hogy Oroszország megtámadta Ukrajnát, és Moszkva visszafogta az Európába irányuló gázexportot.
Az energiaárak emelkedése mély recessziót okozhat az Egyesült Királyságban, súlyosbítja a megélhetési válságot, és a lakosok több mint negyedét arra kényszeríti, hogy ne fűtsön a télen.
Az európai energiaválság több iparág vállalatait sodorhatja tömegesen veszélybe, beleértve a sörgyártást is. A sörárak nem csak a briteknél szöktek fel idén, felgyorsítva a kocsmák bezárásának már korábban is létező folyamatát Európában, ami riadalmat keltett például a cseheknél.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.