Észak-Korea sosem mond le a nukleáris fegyverekről és rakétákról, mert szüksége van rájuk az Egyesült Államok fenyegetéseinek ellensúlyozására – idézte Kim Dzsongun észak-koreai vezetőt a helyi média.
Kim csütörtöki parlamenti beszédében szólt a nukleáris fegyverek szükségességéről, majd a képviselők elfogadták az atomfegyverek használatát szabályozó törvényt. A vezető állama nukleáris helyzetének megerősítését célzó lépésnek nevezte a törvény elfogadását.
Az új törvény előírja, hogy
az észak-koreai hadsereg automatikusan indítson nukleáris csapást, ha az ország vezetését megtámadják, és akár elsőként is bevetheti az atomfegyvereket.
Kim Dzsongun Dél-Koreát azért bírálta, mert hagyományos csapásmérő eszközeinek növelését tervezi, valamint újra nagyszabású hadgyakorlatokra készül az Egyesült Államokkal, amelyeket veszélyes, feszültséget növelő katonai akciónak nevezett.
Észak-Korea tömi fegyverekkel OroszországotEmellett múlt héten Moszkva állítólag megkapta az első szállítmányt a korábban megrendelt új iráni drónokból is. |
„Az Egyesült Államok nemcsak a nukleáris fegyvereinket akarja megszüntetni, hanem megadásra akar kényszeríteni, az atomfegyverek feladásával meg akarja gyengíteni az önvédelemhez való jogunkat, hogy bármikor meg tudják buktatni a kormányunkat” – idézte a hivatalos észak-koreai hírügynökség a beszédet.
Szankcionálhatnak bennünket száz, ezer napig, tíz vagy száz évig, sose adjuk fel az önvédelemhez való jogunkat csak azért, hogy egy időre enyhíthessük a nehézségeket, amelyeket ma tapasztalunk
– hangsúlyozta Kim Dzsongun.
Az észak-koreai vezető beszédét megelőző napon Dél-Korea ismét közeledni próbált,
megbeszélést javasolt az 1950–1953-as koreai háborúban elválasztott, idős családtagok találkozásainak 2018-ban megszakadt lehetőségéről.
Észak-Korea 2019-től kezdve felgyorsította rövid hatótávolságú nukleáris rakétái fejlesztését, melyeket Dél-Koreára irányíthat.
A NAÜ szerint Észak-Korea újraindította atomprogramját, Iránnak pedig elég uránja van az atombombáhozAz iráni uránkészlet jelentősen meghaladja az atombomba gyártásához szükséges mennyiséget, miközben Észak-Korea is újraindította nukleáris programját a NAÜ jelentése szerint. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.