Múlt hónapban robbant ki a botrány a részben a Mol tulajdonában lévő horvát olaj-, és gázipari vállalatnál, miután kiderült, hogy néhányan loptak az INA földgázkészletéből és azt eladták, több mint 100 millió eurós kárt okozva a társaságnak. A horvát korrupcióellenes szervezet, az USKOK öt embert tartóztatott le az ügyben, a horvát kormány pedig, képviselve az államot, amely a másik nagy tulajdonos a Mol mellett, a menedzsment lemondását követelte, mondván: ilyen nagy tételű károkozást időben észre kellett volna venniük és megakadályozni azt.
A horvát gazdasági miniszter szeptember 21-ig adott haladékot, hogy az igazgatótanácsi tagok önként távozzanak, ha ez nem történik meg, a kormány fogja meneszteni őket. A horvát tagok azonban mindeddig megtagadták a lemondást. A magyar tagok közül először az igazgatóság elnöke, Fasimon Sándor mondott le, majd őt követte 16-án a két igazgatóság tag, Simola József és Horváth Ferenc.
A horvát kormánynak maga a botrány is meglehetősen kellemetlen, de különösen kínos, hogy az egyik letartóztatott, aki az INA földgáz-kiskereskedelmi részlegének vezetője volt,
egyúttal a kormányzó HDZ pártnak is tagja.
A parlamenti ellenzék egyenesen a miniszterelnök lemondását követeli, Plenkovic pártja azonban stabil többséggel rendelkezik a parlamentben. Így lemondása nem valószínű, a botrányt azonban el kell vinnie valakinek, így nem marad más választás, mint a három, még ellenálló horvát igazgatósági tag, Niko Dalic, Darko Markotic és Barbara Doric eltávolítása. A miniszterelnök szeretné, ha önként távoznának, belátva, hogy komoly felelősségük van az ügyben, hiszen olyan ellenőrzési rendszert kellene működtetniük, ami kizárja az ilyen volumenű bűncselekmények, visszaélések lehetőségét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.