BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Földönkívüliekről beszélt Elon Musk

A Tesla-vezér videón beszélt a G20-csúcs partvonalán, szóba került a rakétaközlekedés és az alagutak is, a Twitter felvásárlása kapcsán azonban kevés újdonságot árult el.

A G20 csúcstalálkozó partvonalán megszólalt Elon Musk is, igaz, a Tesla-vezér nem utazott Balira, hanem videón jelentkezett egy üzleti vezetőket célzó előadáson. A milliárdos gyertyák fényében jelent meg, mondván, az előadás előtti percekben áramszünet volt, míg arra a kérdésre, hogy miért nem utazott személyesen a találkozóra, azt válaszolta, hogy a Twitter felvásárlását követően jóval többet kell dolgoznia.

NEW YORK, NEW YORK - OCTOBER 31: Elon Musk attends Heidi Klum's 2022 Hallowe'en Party at Sake No Hana at Moxy LES on October 31, 2022 in New York City.
Fotó: Taylor Hill / Getty Images

A közösségi médiáról és annak megvételéről azonban ennél többet nem igazán beszélt az előadáson, amely fura irányokba indult: szó esett a közlekedési dugók elleni harc keretében létrehozott alagutakról, rakétával történő utazásról a világ körül és a földönkívüliek felfedezéséről az űrben.

Talán találunk idegen civilizációkat, vagy felfedezünk olyan civilizációkat, amelyek több millió évekkel ezelőtt léteztek

– vetette fel Musk, hozzátéve, hogy szerinte hihetetlenül érdekes lesz a galaxis felderítése.

A Tesla-vezér kifejtette, hogy miért tartja előnyösebbnek az alagutakat a repülő autókkal szemben. A lezuhanó autók és az adatbiztonság miatt nem optimális megoldás a szárnyaló jármű szerinte, míg 

az elektromos autók és az alagutak választ jelentenek a legrosszabb dugókra is. Ugyanis annyi rétegben lehet ezeket létrehozni, amíg meg nem szűnnek a torlódások.

Eltekintve attól, hogy Indonézia jövőjét pozitívan látja, a beszélgetés főként a Föld jövőjéről szóló fura elképzeléseiről szólt. Ezek közé tartozik például, hogy Jakarta felajánlotta az Egyenlítőhöz közeli országot a SpaceX egyik lehetséges kilövési helyeként, amire Musk felvetette, hogy szeretne a világ minden táján rakétaindító és -fogadó platformokat látni, így bárhova el lehetne jutni egy óra alatt a bolygón – olvasható a Yahoo Finance oldalán.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.