A három évtizeddel korábbi állapothoz képest több mint duplájára nőtt a jegyzékbe vett japán szigetek száma egy új kormányzati felmérésnek köszönhetően. Harmincöt évvel ezelőtt 6852 szigetet tartottak számon, a mostani újraszámlálás alapján azonban 14 125 lett, vagyis a korábbinak több mint kétszerese.
Sem az ország felségvizeinek kiterjedése, sem szárazföldi területe nem nőtt, a szigetszám megduplázódása a digitális technológiának köszönhető, ami javított a térképek pontosságán – jelentette be kedden a japán geoinformációs hatóság (Geospatial Information Authority of Japan, GSI).
A kormány mindeddig a japán parti őrség 1987-es adatait használta, amely a legalább száz méter kerületű, Japán térképén feltüntetett szigetek összeszámlálásán alapult. Az idők múltával azonban felmerült, hogy az adatok elavultak.
Az újraszámláláshoz a GSI számítógépes térképén megjelenő 120 729 sziget közül azokat választották ki, amelyeknek a kerülete legalább száz méter volt, és a szakemberek szerint természetes módon alakultak ki. A tavak és folyók szigeteit nem vették figyelembe.
A földügyi minisztériumhoz tartozó GSI hangsúlyozta, hogy a sziget fogalmának meghatározásához az ENSZ tengerjogi egyezményét vették alapul, amely szerint az a természetesen keletkezett, vízzel körülvett szárazföldi terület, amely dagálykor a víz fölé kerül.
Egy orvost és egy banki elemzőt választottak Japánban a következő űrhajósoknakEgy 28 éves orvost és a Világbank egyik 46 éves elemzőjét választották ki a következő űrhajósoknak Japánban. A két jelölt több mint 4 ezer jelentkező közül került ki. Joneda Aju és Szuva Makoto kétéves kiképzésen vesz részt, mielőtt a Nemzetközi Űrállomásra utazik. Az sem elképzelhetetlen, hogy részt vesznek a NASA Artemis holdra szállási programjában. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.