BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A vártnál többen kértek munkanélküli-segélyt az Egyesült Államokban

A recessziós aggodalmak miatt szabadul az ingatlanától az idősebb generáció.

A Dow Jones elemzői által várt 246 ezernél jelentősen több, 264 ezer munkanélküli-segély iránti kérelmet nyújtottak meg az Egyesült Államokban a múlt héten a munkaügyi minisztérium adatai szerint – annyit, amennyit az azt megelőző héten, ami annak a jele, hogy a kamatemelések kezdik hűteni az eddig meglepően ellenálló amerikai munkaerőpiacot. Az elmúlt két hét 264 ezres száma a legmagasabb 2021 októbere óta, és az adat nyilvánosságra hozatala után tovább gyengültek a határidős New York-i tőzsdeindexek, amelyek már egymást követő negyedik napja esnek.

Business,Concept,With,Calculator,,Money,And,Documents,,Collage,With,Usa
Fotó: Shutterstock

A négyhetes mozgóátlag némileg pontosabb képet ad, és ez is 8500 fős emelkedést mutat. A négyhetes átlag 255 750-re nőtt, amely 2021 novembere óta a legtöbb.
Az AP tudósítása szerint összesen 1,76 millió ember kapott munkanélküli-segélyt az Egyesült Államokban a június 10-ével zárult héten, ez 13 ezerrel több az előző hetinél.

A recessziós aggodalmak nyugtalanítják a nyugdíjba készülő nemzedéket is. A II. világháború után született úgynevezett „baby boomerek” közül egyre többen úgy próbálnak anyagilag felkészülni a nyugalomba vonulásra, hogy eladják az ingatlanukat, és kisebb házba költöznek, vagy vásárlás helyett a lakásbérlés mellett döntenek. 

A Market Watch egy friss felmérés eredményét ismertette, amely szerint az e generációhoz tartozók 13 százaléka, vagyis minden nyolcadik ezt a megoldást választotta az utóbbi időben, ami ráadásul jelenleg az ingatlanárak miatt is a leglogikusabb lépésnek tűnik.

Az amerikai adatnyilvántartó hivatal (U. S. Census Bureau) statisztikái szerint egy átlagos lakás ára ma mintegy egyharmadával magasabb a 2019-esnél, amikor pezsgett a lakáspiac, és még nem kezdődött el a koronavírus-járvány. Az átlagos harmincéves jelzáloghitel kamata akkor 3,7 százalék volt,  most viszont a jegybank szerepét betöltő Federal Reserve folyamatos kamatelemeléseinek következtében 6,7 százalék.

Retired,Couple,Sleeping,Beside,The,Swimming,Pool
Fotó: Shutterstock

Az infláció ugyan kétéves mélypontra esett vissza májusban, a 4 százalék még mindig a Fed célértékének a duplája, a pénzintézet elnöke, Jerome Powell ezért szerdán további kamatemelések lehetőségéről beszélt a képviselőház pénzügyi szolgáltatási bizottsága előtt. A logika azonban azt diktálja, hogy a gazdasági növekedés lassulásának következtében vagy a kamatlábak csökkennek majd, vagy pedig az ingatlanárak, esetleg mindkettő. Az idősebbeknek ezért érdemes kihasználniuk a helyzetet.
A kimondottan nyugdíjasokkal foglalkozó Retirement Living internetes oldal által készített felmérésből egyébként az is kiderült, hogy 

a megkérdezett 59 évesnél idősebbek szerint 1,2 millió dollárnyi megtakarítás szükséges ahhoz, hogy az ember kényelmesen élhesse le a nyugdíjas éveit.

Az átlag azonban csak 680 ezer dollárral rendelkezik.
A megkérdezettek 26 százaléka nem meglepő módon azt tervezi, hogy továbbra is teljes munkaidőben dolgozik tovább, míg 22 százalékuk később megy nyugdíjba.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.