A belga határ közelében lévő egyik francia farmon is megjelent a kéknyelv-betegség, egy olyan vírus, amely a kérődző állatokat támadja meg – jelentette be szerdán az Állategészségügyi Világszervezet (WOAH).
A Nébih honlapja szerint a kéknyelv-betegség az állatok érfalát károsítja, a tünetek általában a fertőzés után három-hét nappal jelentkeznek. A vírus egyéb állatokra és
az emberre nem veszélyes, humán megbetegedést nem okoz.
A kérődzőknél, elsősorban a birkáknál azonban a beteg állat pusztulásával járhat.
A Reuters tudósítása szerint a járvány tavaly ősz eleje óta terjed Hollandiában, Belgium északi és Németország nyugati részén. A hét elején kilenc állatnál mutatták ki a vírus jelenlétét Eindhoven közelében is – számolt be a holland város internetes oldala.
A gazdáknak és az állatorvosoknak azonnal jelenteniük kell a betegség megjelenését, hogy meg lehessen előzni a terjedését. A holland agrártárca biztosít oltást is a kéknyelv-betegség ellen, beadása azonban nem kötelező.
A németországi Alsó-Szászország tartományban a hatóságok bizonyos feltételek mellett három, az Európai Unió által eddig még nem engedélyezett vakcina használatát is lehetővé tették, a főállatorvos hivatala pedig felszólította a kérődzőket tartó gazdákat, hogy azonnal vegyék fel a kapcsolatot a helyi állatorvossal.
Az oltás ugyanis nem csupán a járvány terjedését gátolja, hanem a tüneteket is enyhíti a beteg állatoknál.
Az Aussiedlerbote német hírportál szerint a fertőzések száma jócskán megemelkedett a tartományban az utóbbi időben. Ez a szakértők szerint a meleg és párás idő következménye, ami elősegíti a vírus terjedését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.