Az elmúlt időszakban a hazai részvényalapok esetében az átlagnál magasabb hozam elérésének "titka" a másodvonalbeli papírokban rejlett. A CA Részvény Alap portfóliójában jelentős hányadot tesznek ki az osztalékot fizető részvények, míg az Aegon Részvény Alapban jó választásnak bizonyultak a Globus, a BorsodChem, illetve az Inter-Európa Bank papírjai. Az utóbbi alapnál kisebb részben az is számított, hogy az alap részvénykitettségét jó időben növelték a korábbi 60 százalékos szintről 80 százalék közelébe - mutatott rá Zsiday Viktor, az Aegon Alapkezelő vezetője. Igaz, az első negyedévben már a blue chipek aránya is emelkedett a Richter, illetve az OTP-részvénycsomag növelésének eredményeként. A vezető papírok részesedése a CA Részvény Alapban is folyamatosan nőtt, így viszonylag nagy súlyt képvisel már a Mol, s a Richterben is bíznak - jegyezte meg Szöllősi Ferenc, a CA IB Alapkezelő portfóliókezelője.
Nagyobb portfólióátrendeződést, illetve a részvénykitettség változtatását nem tervezik az említett részvényalapoknál - mondták kérdésünkre. Bár a nemzetközi piacok az elmúlt időszakban fokozatosan egyéves sávjuk tetejére jöttek fel, a befektetők pesszimizmusa megmaradt. Miután több külföldi befektetési alapban is a benchmark alá került a részvényhányad, a következő fél év során az alapkezelők kénytelenek lesznek majd növelni a részvénykitettséget - jegyezte meg Zsiday Viktor. Hozzátéve: negatívan hathat ugyan a SARS-vírus, ám véleménye szerint nyár végére a BUX értéke elérheti a 9000 pontot is. A BÉT lemaradt a nemzetközi börzék elmúlt időszakbeli erősödési hullámából, bár az is igaz, hogy tavaly nem esett olyan mértékben - mutatott rá Szöllősi Ferenc, megemlítve azt is: a hazai tőzsdecégek gyorsjelentései azért okozhatnak némi pezsgést.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.