BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Röviden

Panaszkodnak a berlini galériák

Öt éven keresztül 2 millió eurós marketingkampány finanszírozását kéri a berlini városvezetéstől az ottani galériák szövetsége. Egy friss felmérés szerint a német fővárosban több galéria működik, mint bárhol másutt Európában, ám a 350 cég viszonylag kicsi, eredményeik pedig elég rosszak: az átlagos éves forgalom a németországi átlagnak csupán felét, mintegy 175 ezer eurót tesz ki. Éppen ezért azt kéri a szövetség, hogy a város támogassa a helyi galériák nemzetközi műkincsvásárokon és más szakmai rendezvényeken való részvételét. A javaslat szerint tíz kiválasztott galéria részvételi költségeit 50 százalékig állná a főváros kasszája. Ezen túlmenően közös internetes honlap kialakítása és katalógusok megjelentetéséhez adott dotáció is szerepel a kért támogatások között. (Handelsblatt)



Londonba kerülhet a Szegfűs Madonna

A londoni National Gallery 11,5 millió fontot kapott a brit szerencsejáték-alaptól, hogy megvásárolhassa és így az országban tarthassa Raffaello Szegfűs Madonna című festményét. Az 1507-1508 körül készült alkotásért a Los Angeles-i J. Paul Getty Museum 35 millió fontot kínált egy árverésen, ám a londoni közgyűjtemény elővásárlási jogával élve elérte az exportengedély felfüggesztését. A 11,5 milliós adománnyal együtt 21,5 millió font áll a múzeum rendelkezésére, hogy megszerezze a képet; ez pedig elegendő, hiszen az eladónak, Northumberland hercegének az előzetes számítások szerint 14 millió fontnyi tőkenyereség- és egyéb adót kellene fizetnie, ha külföldre szállíttatná a vásznat. Amikor a család 1988-ban megvásárolta a festményt, azt még nem Raffaello alkotásaként tartották számon, így mindössze 8000 fontba került. (The Art Newspaper)



Elhalasztott őszi vásár

A piac gyengeségére hivatkozva elhalasztja az októberre tervezett New York-i őszi művészeti vásár megrendezését a szervező dmg cég. A vásárt először tavaly látogathatták az érdeklődők a Javits Centre-ben, ahol általános vélemény szerint színvonalas kínálatot sikerült összeállítani. A folytatásra 2004-ig kell várniuk a gyűjtőknek és kereskedőknek. (The Art Newspaper)



Hamis fáraószobor?

Bírósághoz fordul Francois Pinault egy általa korábban megvásárolt, gyaníthatóan hamis egyiptomi fáraószobor kapcsán, miután a francia hatóságok nem járultak hozzá az aukciós leütés törléséhez. A milliárdos gyűjtő 1998-ban 750 ezer eurónak megfelelő összeget fizetett a párizsi Hotel Drouot-nál az igazságügyi szakértők szerint időszámításunk előtt 1850-1720 között készült, III. Szeszósztrisz fáraót ábrázoló faragványért. Más régészek szerint viszont hamisítványról van szó, és a laboratóriumi vizsgálat is ezt erősítette meg: vas-, sőt krómacélnyomokat is kimutattak a "bronzkori" szoborban. (Handelsblatt)

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.