A Váci utcában található, megalapításának 15. évfordulóját ünneplő Polgár Galéria és Aukciósház műtárgyakat, ékszereket, bútorokat, szőnyegeket és festményeket felvonultató árveréssel várja a héten a gyűjtőket. A több nagy nevet felsorakoztató kínálatban az őszi "trendnek" megfelelően Munkácsy Mihály egy festménye is szerepel. A médiában már kellőképpen beharangozott Ballada a zsánerképek csoportjába tartozik, így a Kie-selbach őszi árverésén a vártnál kisebb sikerrel szerepelt Alvó nő című alkotás egy későbbi társa.
E kiemelkedő darab mellett számos klasszikus XX. századi magyar festő műve is felbukkan a galéria festménykínálatban. Többek között Vaszary János (Rapallo, kikiáltási ára 12 millió forint), Rippl-Rónai József (Öszszejövetel chartreuse-i szobánkban, 1,4 millió forint), Csók István (Züzü karácsonya, 1,1 millió forint) neve található a képek melletti táblákon, míg a harmincas-negyvenes évek művészetét Szőnyi István (Gyerekek padon, 2,2 millió forint), vagy éppen Ámos Imre (Önarckép angyallal és gyertyával, 1,5 millió forint) neve fémjeli. A XX. századi klasszikusok mellett több figyelemre méltó korábbi alkotásra is lehet licitálni. A legimpozánsabb közülük talán az a XVI. századi, nagyméretű, Jákob álmát ábrázoló vászon, melynek mestere feltehetőleg egy bolognai festő lehet (2,6 millió forint). Az első nap 133 tételes kínálatában négy körplasztika is szerepel. Közülük Medgyessy Ferenc ismert Táncoló lánya és Vedres Márk Saruját csatoló nő című munkája egyaránt 300 ezer forintos induló árról várja az érdeklődőket.
A keddi festménykínálatot szerdán bútorokból, szőnyegekből, félszáz fegyverből, valamint egyéb dísztárgyakból, órákból összeállított anyag követi. A bútorok elsősorban a XIX. századi stílusokat képviselik, megtalálhatók mind a történelmi stílusok - copf, empire, biedermeier -, mind a historizáló irányzatok - neoreneszánsz, neobarokk stb. A legizgalmasabb tétel talán az a cilinderes írószekrény, mely 220 ezer forintos kikiáltási áron kerül majd kalapács alá. Az órák között a kandallóórák vannak többségben, melyek közül egy freiburgi, a Bullé órák mintájára készült, feltehetőleg XX. századi munka - melynek koráról a katalógus nem tesz említést - indul a legmagasabb, 800 ezer forintos árról.
A harmadik nap 248 tételes kínálatát az ezüstök nyitják meg, melyben evőeszközökön, asztalneműkön túl judaika - közöttük egy 1872 és 1922 között készült bécsi tórapajzs (480 ezer forint) - és apróbb használati tárgyak, például szelencék szerepelnek. A legszebb példánya a kínálat ezen részének egy gyümölcsökkel, növényekkel és antikizáló fejekkel díszített augsburgi tál, mely feltehetőleg Cornelius Poppe műhelyében készülhetett 1770 körül (1,2 millió forint). Az árverésre kerülő ékszerek között neobarokk, biedermeier, szecessziós és art deco ékszerek egyaránt megtalálhatók. Közülük a brillekkel díszített darabok számíthatnak ismét a legnagyobb érdeklődésre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.