A szervezet indoklása szerint a lízingcégek ügyfeleikkel sokszor csak a finanszírozott eszközök forgalmazóin keresztül kerülnek kapcsolatba, a szorosabb kapcsolat, és a nyilvántartás ugyanakkor csökkenthetné a kockázati felárakat, ami az ügyfelek számára is fontos szempont - olvasható a Lízingszövetség szerdán közzétett közleményében.
Az adóslisták a hitelezés biztonságát hivatottak szolgálni, tartalmuk alapján „pozitív”, illetve negatív csoportba sorolhatóak. (Bár a pozitív adóslista már csak leánykori neve a kezdeményezésnek, napjainkban teljes körű hitelnyilvántartási rendszer néven emlegetik.) A negatív lista azon adósok adatait tartalmazza, akik valamilyen mértékben elmulasztották adósi kötelezettségeiket, vagy vétettek a hitelezési szabályok ellen. A pozitív, vagy teljes körű lista ezzel szemben minden olyan adós adatait mutatja, aki hitelt vett fel valamely pénzügyi intézménytől – azaz az adóslista adatszolgáltatóitól. Az új lista a tervek szerint –ha létrejön- önkéntes alapon működne.
Az önkéntes adatszolgáltatás esetén is célszerű elérni, hogy legalább a finanszírozott ügyfelek 50 százaléka szerepeljen az adatbázisban – mondja Lévai Gábor, a Lízingszövetség főtitkára. A tapasztalatok szerint az ügyfelek 98-99 százaléka hozzájárul az adatai közzétételéhez, ezért egy ilyen típusú adatbázis visszamenőleges adatfeltöltéssel már 1 év után releváns információkat tud szolgáltatni a finanszírozók felé- tette hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.