A K&H biztosító legfrissebb közleményében Kaszab Attila, a nem-életbiztosítási üzletágvezetője elmondta: biztosítók már jó ideje felismerték, hogy alkalmazkodniuk kell a megváltozott időjárási viszonyokhoz.
A K&H biztosító statisztikái alapján az utóbbi öt évben egyre növekszik a viharok miatt bekövetkező, úgynevezett tömeges károk száma, amellett a károk értéke is évről évre emelkedik. A szélviharok, felhőszakadások, villámcsapások rendszerint a tavasz végi, nyári időszakra jellemzőek, de tavaly például több év eleji vihar is okozott jelentős károkat. A tömeges károk rendezésére a K&H biztosító két évvel ezelőtt egy külön eljárásrendet alakított ki, ami a gyors és gördülékeny kárügyintézést szolgálja. Ennek lényege, hogy a kárrendezés során, amennyiben erre szükség van, más területről is átcsoportosítanak szakértőket, illetve a helyi képviselőinket is bevonják a károk rendezésébe.
A biztosítók többsége megengedi a károsultaknak, hogy az ilyenkor szokásos szemle nélkül is megkezdjék a kár elhárítását, mindössze a káreseményt kell lefényképezni, vagy megőrizni a károsodott tárgyakat, a vihar által a tetőről lesorolt cserepeket. A K&H biztosító szinte minden évben alkalmazott úgynevezett csoportos méltányosságot az ilyen tömeges károknál, ami azt jelenti, hogy kivételes esetekben a szabályzatban kizárt károkra is fizettünk, vagy gyorssegélyt utaltunk a károsultaknak.
A biztosítóknak az új időjárási viszonyokhoz való alkalmazkodásával párhuzamosan a lakosság részéről is megfigyelhető egyfajta szemléletváltás, és egyre többen ismerik fel, hogy az ingatlanok, ingóságok, mezőgazdasági területek védelmére időben gondolniuk kell.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.