Májusban az előző hónaphoz képest 12,5 százalékkal csökkent a részvény adásvétel.
A 2008. első félévi részvénypiaci forgalom 5.553 milliárd forintot tett ki, ami 37,5 százalékkal marad el a 2007. első hat havi, 8.894 milliárd forintos forgalomtól.
Az idén júniusban csökkentek a részvényárak, a tőzsde hivatalos részvényindexe, a BUX a hónap utolsó kereskedési napján 20.387 ponton állt, 2.193 ponttal, 9,7 százalékkal alacsonyabban a májusi záró értékénél. Az év eleje óta több mint 22 százalékot esett a BUX.
A brókercégek közül júniusban a legnagyobb forgalmat a KBC Securities érte el 113,6 milliárd forintos részvénypiaci adásvétellel. A forgalmi lista második helyén az Erste Befektetési Zrt. áll közel 109 milliárd forintos forgalmával. A harmadik helyen az UniCredit végzett, amely 60,6 milliárd forint értékben forgalmazott részvényeket a tőzsdén. A negyedik és ötödik legnagyobb forgalmazó a Cashline Értékpapír Zrt. és a Wood and Company volt, 41,6 milliárd, illetve 38,9 milliárd forintos forgalommal. Az előző hónapban sorrendben az ERSTE, a KBC és az UniCredit állt a lista élén.
A részvény és a hitelpapír szekciót is magába foglaló azonnali összforgalom júniusban 668 milliárd forintot ért el, ez 4,2 százalékkal alacsonyabb a májusi adatnál.
Az államkötvények és kincstárjegyek forgalma júniusban az előző havinak a többszörösére bővült, 86,9 milliárd forintot tett ki, míg májusban 9,16 milliárd forint értékben forogtak az állampapírok a tőzsdén.
A befektetési és kárpótlási jegyek júniusi forgalma 4,36 milliárd forintot ért el a májusi 2,66 milliárd forint után.
A jelzáloglevelek és vállalati kötvények adásvétele 13,5 milliárd forintra emelkedett az előző havi 6,8 milliárd forintról.
A derivatív piacon az egyedi részvényekre júniusban 178,1 milliárd forint értékben született határidős ügylet, míg az előző hónapban 193,5 milliárd forint volt a részvények határidős forgalma. Határidős BUX-ra 79,4 milliárd forint értékben születtek üzletek a májusi 93,0 milliárd forintos forgalom után. A deviza kontraktusok határidős forgalma júniusban 246,2 milliárd forintra emelkedett az előző havi 180,3 milliárd forintról.
Az áruszekcióban júniusban 8,5 milliárd forint értékben kötöttek gabonaügyleteket, a májusi 9,5 milliárd forintos forgalom után.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.