Pénteken a nyugat-európai mutatók csaknem 2,5, a kelet-európaiak pedig több mint 3 százalékot sülylyedtek. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 3,53 százalékkal a több mint kétéves mélypontot jelentő 19 615,42 pontig hanyatlott.
Az európai börzék az amerikai indexek csütörtöki mélyrepülését követték, a tengerentúli papírok pedig a szakemberek szerint elsősorban a kedvezőtlen makrogazdasági mutatók, így az amerikai munkaügyi adatok miatt kerültek a lejtőre.
A munkanélküliség az ötéves csúcsot jelentő 6,1 százalékra ugrott az Egyesült Államokban, és a szakértők szerint nem ez lesz az utolsó rossz hír a befektetők számára. „ A gazdasági növekedés a fejlett országokban, úgy néz ki, megállt” – mondja Duronelly Péter, a Budapest Alapkezelő befektetési igazgatója. Az inflációs kilátások sem biztatók.
A kőolaj és az élelmiszerek árának a mérséklődése kedvezően hat ugyan most az inflációra, ám az élénkülő kereslet újra drágulást hozhat. Épp ezért a részvénypiacokon a prognózisok szerint az idei átlagosan 20 százalékos esést további 10 százalékos zuhanás követheti a tőzsdéken.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.