Visszavonhatatlanul begyűrűzött a reálgazdaságba a pénzügyi rendszer krízise. Az összes jelentősebb szektor érintett a hitelek megdrágulásában, a problémákat folyamatosan ismerik fel és jelentik be a gazdasági és politikai vezetők.
A világgazdaság növekedési üteme a tavalyi 5 százalékról az idén 3-ra lassulhat a Nemzetközi Valutaalap vezérigazgatója, Dominique Strauss-Kahn szerint. Robert Zoellick, a Világbank vezére pedig úgy látja: végül a fejlődő országokon csattan az ostor.
Az S&P leminősítéseket valószínűsít a közép-európai országokban. Az orosz kormányzat első ízben ismerte el, hogy a globális pénzügyi válság visszaveti az idei GDP-növekedést, szerencsétlen esetben akár 3 százalékkal is. Peer Steinbrück német pénzügyminiszter – Nicolas Sarkozy francia elnök korábbi felvetéséhez hasonlóan – nemzetközi fellépést sürgetett a pénzpiacok szabályozásának erősítésére, ugyanakkor az Európai Unió továbbra is elveti amerikai típusú bankmentő akció lebonyolítását.
Az Egyesült Államokban, úgy tűnik, megvalósulhat a kormányzat által szorgalmazott 700 milliárd dolláros bankmentő csomagterv, miután George Bush rábólintott a törvényhozók által követelt módosítások zömére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.