Több napja drágul az arany, egy uncia azonnali szállításának árfolyama ma 2,3 százalékot emelkedett 772,15 dollárra. A nemesfém drágulása mögött a gyenge dollár játssza a szerepet, valamint az energiahordozók drágulása, amely inflációs nyomást generál (a dollár 1,3292-re drágult az euróval szemben, az amerikai könnyűolaj jegyzése pedig 70 dollár fölé emelkedett).
Más nemesfém is drágult az elmúlt napokban: ma délelőtt az ezüst árfolyama 4,4 százalékkal nőtt: 10,305 dollárig unciánként, a platina ára 7,5 százalékkal bővült, egy uncia 868,75 dollárba kerül. A palládium ára pedig 2,6 százalékot nőtt 204,25 dollárig unciánként.
Az árupiaci ralit a mezőgazdasági termények húzzák leginkább, az elmúlt néhány nap alatt 10 százalékot meghaladó drágulást produkáltak. Az amerikai mezőgazdasági hivatal csökkentette a termés előrejelzését, ez pedig segíti az árképzést. A kukorica például tegnap a chicagoi árutőzsdén engedélyezett maximális árfolyam nyereséget könyvelhette el, és ma tovább drágult: a decemberi szállítás ára 2,7 százalékkal nőtt 4,32 dollárra vékánként. A szójabab januári szállítása vékánként 2,3 százalékkal ér ma többet: 9,69 dollár (tegnap 6,6 százalékot emelkedett az árfolyam, amely a legjelentősebb növekedés az elmúlt 20 évben). A búza decemberi szállításra ma 3,1 százalékot drágult 5,785 dollár egy véka. Tegnap 9,2 százalékkal emelkedett a búza árfolyama, ami szintén 1988 óta mért rekord. Az ár-rali holnap is folytatódhat, ugyanis Japán 96 ezer tonna búzaliszt vásárlását jelenti be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.