Warren Buffet a New York Times-ban arról ír : a válság felfordulást okoz Amerikában és a világban. A tőzsdék zuhanórepülésbe kezdenek, növekszik majd a munkanélküliség és gyengül gazdaság. Ezért tehát részvényvásárlásba kezd, annak ellenére, hogy korábban egyáltalán nem rendelkezett amerikai részvényekkel.
Miért teszi fel magának a kérdést, majd meg is válaszolja, mondván az elve: "ha mások mohók, légy óvatos, ha mások óvatosak, légy mohó." Az üzletember szerint bár a rövid távú kilátások nem jók, az erős vállalatok hosszú távú veszteségére vonatkozó félelmek alaptalanok. Sőt, Buffett szerint ezek a cégek öt-tíz-húsz év múlva rekord profitokat érnek majd el.
"Hadd fogalmazzak világosan: fogalmam sincs, mi fog történni a tőzsdén egy hónap múlva. Abban viszont biztos vagyok, hogy a tőzsde emelkedni, mi több talán jelentősen emelkedni fog, még mielőtt az elemzők vagy a gazdaság feleszmélne. Aki lemarad, kimarad."
Buffett a második világháború, illetve a nagy gazdasági válság idején tapasztaltakkal példázza, hogy a befektetőknek mindig a nagy depressziók és a tomboló infláció idején érdemes mozdulnia. Mint mondja, a "rossz hír a befektető legjobb barátja."
Hozzáteszi: sokan azt gondolják, hogy a legjobb, ha a válság ideje alatt készpénzben tartják vagyonukat, de tévednek. A jövőben megvalósuló kormányzati lépések ugyanis szinte biztos felhajtják majd az inflációt, vagyis a készpénz veszít majd értékéből, szemben a befektetésekkel, amelyek majdnem biztos, hogy nyereségesek lesznek hosszú távon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.