A BoE továbbá 250 milliárd fontos garanciát vállal a bankok kötelezettségeire, ugyanis felmerült a gyanú, hogy a következő hónapokban lejáró hiteleket képtelenek lesznek törleszteni a pénzügyi szolgáltatók. A Royal Bank of Scotlandnak például 11,5 milliárd fontot kell kifizetnie a következő hat hónapban, míg a Barclays Capital kötelezettségei 15,9 milliárdra rúgnak.
A Bacrlay vezérigazgatója, John Varley egyébként nem tartja szükségesnek a kormányzati tőkeinjekciót, és azt hangsúlyozza, hogy nem az ő kérésükre állt elő Alastair Darling pénzügyminiszter és Mervyn King BoE-elnök a rendkívüli tervvel. Az iparág befektetői nem osztják Varley nézetét, amit jól mutat, hogy tegnap óta 23 százalékot esett a Barclays árfolyama, most 236 penny körül forog egy papír. Az RBS részvényára ma 19 százalékot esett, ahogy a legnagyobb jelzálogbankot bekebelező Lloyds Group is 11 százalékot veszített értékéből, papírja most 200,25 pennybe kerül. A HSBC árfolyama - amely a legnagyobb bank a szigetországban – 6,1 százalékkal csökkent 846 pennyre. Az iparág irányítását így a brit kormány részben állami felügyelet alá helyezi, hiszen az 50 milliárd font értékben saját tulajdonába kerülnek a preferenciális papírok. A pénzügyminiszter Darling nyilatkozata szerint igyekeznek rávenni a bankokat, hogy hitelezzenek a kis és középvállalkozásoknak, és az ingatlan tulajdonosoknak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.