Ehhez a hatalmas adatmennyiséghez mintegy 12 millió euróért lehet hozzájutni - tudta meg a lap, amely 1,2 millió ember adatait tartalmazó mintához hozzá is jutott. Az érintettek személyes adatain túl a megvásárolható CD-k tartalmazzák az emberek bankszámlájának számát, információkat bankkapcsolataikról, részletes adatokat vagyoni helyzetükről.
A düsseldorfi államügyészség, amely a laptól megkapta a mintát, a hírek szerint még nem indította be a nyomozást. A szakértők azt gyanítják, hogy a kisebb hívási központok révén szivároghattak ki az adatok. A hívási központok távközlési, energetikai, kábeltelevíziós és egyéb cégektől kapnak megbízásokat, ezzel együtt jutnak hozzá a hívási központok a megcélzott fogyasztók adataihoz is.
A cégek alvállalkozókat is bevonnak munkájukba, amivel már megszűnik az adatok feletti ellenőrzés. Németországban mintegy 5 ezer hívási központ, call center működhet, az itt dolgozó, rosszul fizetett alkalmazottak értékesíthetik az adatokat a "nagyhalaknak", akik azokat rendszerbe szervezik és a feketepiacon értékesítik. Az ügy nagy visszhangot keltett Németországban.
Szélsőséges esetben ugyanis négy háztartás közül három is tarthat attól, hogy bankszámlájáról meghatalmazás nélkül pénzt emelnek le, és esetleg úgy, hogy a károsultak ezt nem is veszik észre - olvasható a lapban. Peter Schaar, a kormány adatvédelmi megbízottja szerint az eset a törvények szigorításának szükségességére figyelmeztet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.