A forint a délelőtt folyamán még gyengült a várakozásoknak megfelelő, de gyenge magyar ipari termelési adatok hatására. Az árfolyam járt 282 forintnál is. A gyengüléshez hozzájárult a lengyel zloty hasonló mozgása is. A zloty veszteségét a jegybankelnök csökkenő, az év második felében kamatcsökkentést lehetővé tévő inflációs előrejelzése idézte elő. Az EKB kamatvágását követően mind a zloty, mind a forint erősödésbe fordult a befektetéseknek kedvező kamatkülönbözetnek köszönhetően. A forint viszonylag heves árfolyam kilengését részben az alacsony forgalom, részben pedig az MNB-től hétfőre várt kamatvágás miatti kivárás okozta. Az árfolyam délután is 277 és 280 között mozgott. A dollárt 213,30/50 forinton jegyezték délután, az előző napival megegyező árfolyamon, bár nap közben éles kilengésekkel. A nemzetközi devizapiacokon az euró gyengül a dollárral szemben, az EKB csütörtökre vonatkozóan 1,3085 dollárban állapította meg az euró referencia árfolyamát, a szerdai 1,3173 dollár után.
Az MNB hivatalos deviza árfolyam jegyzése alapján egy svájci frank 190,76 (szerdán 187,50) forint, 100 japán jen pedig 240,36 (234,68) forint. Semmi sem változott a bankközi forintpiacon: az egynapos finanszírozási (o/n) kamat továbbra is a jegybanki alapkamat alatt, 9,50/75 százaléknál áll. Az állampapírok másodpiacán a hozamok alig mozdultak, a piac az MNB hétfői kamatdöntésére vár. Az ÁKK referencia hozama egy éves lejáratra 9,42 százalék (-7 bázispont), 3 éves lejáratra 9,97 százalék (+1 bázispont), 5 éves lejáratra 9,80 százalék (-2 bázispont).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.