A fejlett országok kormányközi agytrösztjeként működő szervezet tegnap közzétett ajánlásaiban azt kérte a költségvetési expanzióval gazdaságukat talpra állítani próbáló kormányoktól, hogy intézkedéseik ideiglenesek, célzottak és jól időzítettek legyenek.
„A rövid távon ható intézkedések ne ássák alá a gazdaság hosszú távú dinamizmusát” – figyelmeztetett Angel Gurría, a szervezet főtitkára. Mint ismert, a német élénkítő csomagot sok kritika érte megkésettsége miatt, a britet pedig azért, mert az áfát csökkenti, így nem fokuszál, sokak szerint túl széles területen próbál hatni.
Az OECD novemberben kiadott s tegnap megerősített előrejelzése szerint az idén az eurózóna GDP-je az élénkítő intézkedések dacára is 0,6 százalékkal fog visszaesni.
A január óta (Szlovákia felvételével) már 16 országot számláló zóna gazdasága már a tavalyi második és harmadik negyedévben zsugorodott.
A szervezet szerint a negyedik negyedben is csökkent a kibocsátás, s nagyon valószínű, hogy az idei első fél évben is folytatódik a recesszió. Az OECD ezt követően is csak lassú talpra állással számol, a GDP-növekedés üteme vélhetően még 2010 első felében is a hosszú távú trend alatt marad.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.