A keret döntő hányadát állami tulajdoni hitelintézmények kapják, de – később kidolgozandó feltételek alapján – magántulajdonban lévő versenytársaik is részesedhetnek az előirányzatból. A legnagyobb összeget az ottani takarékintézet, a Szberbank kapja, hitel formájában, várhatóan 500 milliárd rubel összegben - írja a Guardian.
A kedvezményezettnek egyelőre nem lenne égetően szüksége a pénzre, annál is kevésbé, mert a tavalyi harmadik negyedévben még 23 milliárd rubeles nyereséget mutatott ki. A helyzet azonban gyorsan rosszra fordulhat, főleg a gazdaságban terjedő fizetésképtelenség miatt. A második legnagyobb, szintén állami tulajdonú VTB számára 200 milliárd rubel kiutalását tervezi a kormány, szintén kölcsön formájában. Ez a bank már jobban rá lenne utalva a pénzre, mert a tavalyi harmadik negyedévben 363 milliárd rubeles veszteséget hozott össze.
A fennmaradó hányad jutna a többi, részint magántulajdonban lévő kereskedelmi bankoknak. A kormány külön programot szervez annak ellenőrzésére, hogy a pénz valóban el is jusson a termelő és a szolgáltató szférába. A tervezett mentőakciók egyébként – mint a Reuters emlékeztet – sajátságos reakciókat váltottak ki a kedvezményezendő intézmények között. A legtöbben ugyanis állami tulajdonszerzéssel együtt járó tőkejuttatást szeretnének, ami arra utal, hogy a több mint ezer bankot számláló orosz pénzintézeti hálózat előszeretettel húzódna az állam védőszárnyai alá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.