Az október 9-ei esemény valószínűleg széles kisbefektetői körnek okozott jelentős vagyonvesztést. Feltételezhetően azoknak különösen, akiknek hitel volt a részvényeik mögött, és nem tudták növelni a letétet, ezért azonnali értékesítésre kényszerültek - mondta Hamecz István az MTI-nek pénteken.
Az elnök-vezérigazgató emlékeztetetett arra, hogy az OTP Bank azonnali, határozott intézkedésekkel hatékonyan lépett fel a spekuláció ellen, ami jól mutatja a kisbefektetők iránti elkötelezettségét. A bank tavaly októberben feljelentést tett tőkebefektetési csalás gyanúja miatt a BRFK-nál és a brit Pénzügyi Szolgáltatások Felügyeleténél is.
A PSZÁF jogszabályi kötelezettségeinek megfelelően piacfelügyeleti vizsgálatot indított. Lehet, hogy nem mutatható ki közvetlen kapcsolat, de arra is emlékezni kell, hogy október 9-ét megelőzően voltak híresztelések a forint összeomlásáról, ezért éppen a tranzakció fényében célszerű lenne vizsgálni, hogy voltak-e forint elleni spekulációs lépések - mondta Hamecz István.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) csaknem fél milliárd forintra bírságolta a Soros Fund Management LLC-t tavaly október 9-i, a Budapesti Értéktőzsdén OTP részvényekre kötött üzletei miatt, amelyek a banki papír jelentős értékvesztését okozták. Az erről szóló határozatot a PSZÁF csütörtökön tette közzé. A határozat szerint a Felügyeleti Tanács megállapította, hogy a Soros Fund Management LLC megsértette a piacbefolyásolás tilalmára vonatkozó jogszabályi előírásokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.