A magyarok pedig különösen pesszimistának számítanak az európai átlaghoz viszonyítva is: nálunk 2,9 ponton áll a mutató, ennél egyedül Portugália produkált alacsonyabb értéket. Figyelemre méltó ugyanakkor, hogy a gazdasági válság ellenére a magyar lakosság nem tervezi drasztikusan visszafogni a fogyasztását: borús közhangulatunk ellenére mi nyilatkoztunk úgy a legnagyobb – 84 százalékos – arányban, hogy az idén növelnénk a fogyasztásunkat, ezzel párhuzamosan pedig a megtakarítási szándék nálunk a legalacsonyabb.
Ami pedig a fogyasztási hitelek piacát illeti: tavaly egyedül Spanyolországban csökkent az állomány, ám a közép-európai államok – köztük Magyarország – látványosan fejlődnek. Hazánkban a fogyasztási hitelek állománya tavaly elérte a 11,87 milliárd eurót, ez 38,2 százalékos bővülést jelent a bázishoz képest.
(Igaz, a figyelemre méltó megugrásban jelentős szerepet játszott a devizaalapú hitelek forintgyengülésből eredő átértékelődése is.) Ezzel az egy háztartásra jutó fogyasztásihitel-állomány eléri a 3124 eurót – mai árfolyamon számolva hozzávetőlegesen 950 ezer forintot – Magyarországon, ez már az európai átlag kétharmadának felel meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.