Citigroup pénteki bejelentése, az állami tulajdon különféle tranzakciók keretében 36 százalékra fog emelkedni a bankban, kvázi sokkolta a piacokat még akkor is, ha már mindenki tudott az ügylet kimeneteléről. Nyilván a félelmet az táplálta, hogy más bankok is hasonló sorsra fognak jutni, és elkerülhetetlen lesz az állam nagyobb szerepvállalása.
Pedig ha belegondolunk, pont ezek jelenthetik a válság hatékonyabb kezelését, mert így biztosabb tőkeháttér áll a pénzintézetek rendelkezésére, és a konszolidáció is nyugodtabban végbemehet, gyakorlatilag csak így lehet elkerülni, hogy fizetésképtelenné váljon számos bank.
Itthon a Mol kiállt a hosszú távú osztalékfizetési ráta 40 százalékos szintje mellett, de ugyanakkor jelezték, hogy a 2008-as év után fizetendő osztalék átmenetileg eltérhet ettől az értéktől (jelenleg a piac 500-600 forint közötti osztalékra számít, ennél tehát alacsonyabbra süllyedhet a konszenzus és az esetleges osztalék összege is). Bár a társaság pénzügyi helyzete javult a 2008-as év végén (az eladósodottság mértéke csökkent), az idei évben nem tervez a társaság részvénybevonást - ez nagyjából megfelel a piaci várakozásoknak.
Az ING-nél lévő eladási opciókkal (amelyek 2 héten belül járnak le) kapcsolatban a Mol azt mondta, hogy azok lehívását egyelőre nem jelezte a holland bankcsoport. Mint ismeretes, ezen opciókról a Mol és az ING 2008 márciusában állapodott meg. Az opciós szerződés keretében a Mol-nak vételi, az ING-nek pedig eladási opciója van 1.4 millió darab MOL-részvényre, a lehívási ár 109.84 dollár (jelenleg kb. 26,300 forint).
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.