A technológiai papírokkal telített Nasdaq Composite index 3,8 százalék (58,05 pont) emelkedéssel 1587,00 ponton fejezte be a napot. A 30 vezető ipari részvény DJIA mutatója 7924,56 ponton zárt 2,3 százalék (174,75 pont) erősödéssel. A csütörtöki emelkedéssel a Nasdaq mutatója már nyereséget mutat az év eleji szinthez képest. A DJIA indexe a március 9-i mélypont óta látványosan, 21 százalékkal erősödött, de még mindig alacsonyabb a mutató, mint az év elején volt. Piaci elemzők azzal számolnak, hogy még egy rövid ideig tart a tőzsdék szárnyalása, utána azonban jelentősebb gyengülés következhet be.
A kereskedők azt mondták, hogy a héten megismert makroadatok a gazdaság feléledését sugallják, miközben a csütörtökön ismertetett, tavalyi utolsó negyedévi GDP alakulásra vonatkozó adat kedvezőbb lett a vártnál. Dennis Lockhart, az amerikai jegybank (Fed) atlantai kormányzója ugyanakkor arra figyelmeztetett, hogy nem szabad gyors következtetéseket levonni egyetlen hónap makroadatai alapján. Szerinte a recesszió még néhány hónapig eltart. Az Egyesült Államok gazdasága éves szinten 6,3 százalékkal zsugorodott a tavalyi negyedik negyedévben - közölte csütörtökön az amerikai kereskedelmi minisztérium második becslésként, a korábbi 6,2 százalékos GDP-csökkenési becslést kissé módosítva. Az elemzők 6,7 százalékos GDP-zsugorodás bejelentését várták. Erősítette a befektetői derűlátást, hogy a Best Buy - a legnagyobb amerikai elektronikai termékárusító kiskereskedelmi cég - negyedéves eredményei a szakértők által várt szint felső határát súrolták.
A vállalat eközben bejelentette, hogy éves adatai a vártnál jobbak lesznek. Drágultak a járműipari papírok Barack Obama amerikai elnöknek arra a megjegyzésére, hogy az autógyártók még további állami támogatásban részesülhetnek. Csütörtökön sikeres volt a pénzügyminisztérium újabb, ezúttal 7 éves lejáratú kötvénykibocsátása, ami erősítette a részvényeket. Szerdán meglehetős érdektelenség kísérte az 5 éves lejáratú állampapír-kibocsátást. Emiatt akkor rövid időre a negatív tartományba kerültek a vezető tőzsdemutatók.
A nyugati féltekén irányadó WTI olajfajta ára 1,57 dollárral 54,34 dollárra erősödött. Tőzsdezáráskor New Yorkban az euró 1,3516 dollárra gyengült a szerda késő esti 1,3589 dollárról (-0,54 százalék). A dollár 98,78 jenre erősödött az előző napi 97,51 jenről (+1,30 százalék). New Yorkban az arany ára unciánként a legközelebbi, márciusi határidőre 4,20 dollárral 939,60 dollárra emelkedett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.