A bizonytalan makrokörnyezet miatt az ügyfelek igénye megnőtt a „garantált” szolgáltatást nyújtó eszközalapok iránt – állítják például az Erste Sparkassen szakértői, akik szerint az idei díjbevétel nagyobb része tőke- vagy hozamvédett konstrukciókba áramlik majd, de hasonló tapasztalatokról számol be a többi biztosító is.
Az Uniqa például először 2001-ben (akkor még Axa néven) értékesített ilyen eszközalapokat, ám akkoriban még jóval szerényebb volt az érdeklődés az ilyen befektetési jegyek iránt, mint manapság. A biztosítók igyekeznek kielégíteni az ügyféligényt, jelenleg is több cégnél jegyezhetők vagy állnak rajtra készen tőke- vagy hozamvédett konstrukciók. A tízéves futamidejű Erste Duplázót április közepéig, az Union ötéves lejáratú, Európa Bajnok fantázianevű alapját pedig május 25-ig lehet jegyezni.
Napokon belül indul az Aegon Magyarország Ózon nevű tőkevédett származtatott eszközalapja, amelyet a folyamatos díjfizetésű megtakarítások mellé ajánl a biztosító, a K&H pedig április elejére tervezi a következő garantált konstrukció startját. Több piaci szereplő jelezte még, hogy néhány hónapon belül kirukkol egy újabb biztos megtérülést ígérő konstrukcióval. Folyamatosan lehet jegyezni emellett több biztosítónál árfolyamgarantált eszközalapokat; ezek között van olyan, amelyik csak a futamidő végére ígéri a biztos hozamot, de olyan is akad, amelyik minden év elején vállalja, hogy árfolyama meghaladja az egy esztendővel korábbi szintet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.