A technológiai papírokkal telített Nasdaq Composite index 0,3 százalék (5,60 pont) csökkenéssel 1673,81 ponton fejezte be a napot. A 30 vezető ipari részvény DJIA mutatója 8016,95 ponton zárt 0,1 százalék (8,05 pont) hanyatlással. Napközben nőttek a tőzsdemutatók részben annak a hatására, hogy az IBM 10 százalékkal növelte az osztalékot, és részvény-visszavásárlási programot jelentett be.
Ezen kívül kedvező amerikai makrogazdasági adatok jelentek meg, ami alapján sokan úgy vélték, hogy az amerikai gazdaság megközelítette a lejtő alját.
A kereskedés utolsó harmadában csökkent a nyereség, az utolsó egy órában a hétfői záró érték közelében mozogtak az indexek, amelyek végül szerény veszteséggel fejezték be a napot. Ennek oka az a felerősödött aggodalom volt, hogy néhány nagy banknak esetleg plusz tőkére lesz szüksége. A The Wall Street Journal úgy értesült, hogy az Egyesült Államok vezető bankjai közé tartozó Bank of America és Citigroup pótlólagos tőkésítésre kényszerülhet a pénzintézeteken végzett stressz tesztek nyomán. A rangos New York-i üzleti lap értesülése szerint a két bankot - eddig mindkettő 45 milliárd dollárt kapott a szövetségi bankmentő csomagból - értesítették a kormányzati ellenőrök, és közölték velük, hogy a tesztek alapján tőkepótlásra lehet szükségük. Ha a hír igaznak bizonyul, ezt azt jelenti, hogy a két pénzintézet helyzetét a szövetségi ellenőrök nem találták elég erősnek ahhoz, hogy tőkésítés nélkül kibírjanak egy, a jelenleginél esetleg súlyosabb pénzügyi válságot.
A kormány a tervek szerint május 4-én hozza nyilvánosságra a 19 vezető amerikai bank állapotáról végzett úgynevezett stressz tesztek eredményét. A tőzsdemutatók napközbeni erősödéséhez járult hozzá, hogy az Egyesült Államokban a lakóházárak csökkenése lelassult februárban - kedden közölt adat szerint, miközben az áprilisi amerikai fogyasztói bizalomindex idei csúcsra került.
A nyugati féltekén irányadó WTI olajfajta ára 22 centtel 49,92 dollárra süllyedt. Tőzsdezáráskor New Yorkban az euró 1,3137 dollárra erősödött a hétfő késő esti 1,3035 dollárról (+0,78 százalék). A dollár 96,49 jenre csökkent az előző napi 96,75 jenről (-0,27 százalék). New Yorkban az arany ára unciánként a legközelebbi, áprilisi határidőre 14,60 dollárral 892,80 dollárra csökkent.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.