A forint valamelyest visszagyengült a dollárral és a svájci frankkal szemben is: előbbi árfolyama 218,06-ról csúszott vissza 220,29-re, míg az alpesi ország devizájának jegyzése 192,030 forintról került délutánra 194,135 forintra.
Az elmúlt napokban tapasztalt erősödést „a G20 londoni csúcstalálkozóját övező pozitív globális hangulat támogatta” – mondja John Harrison, a Dresdner Kleinwort londoni deviza-stratégája. „Enyhe eladás kezdődött pénteken a régiós devizapiacon” – teszi hozzá, ami megjelenik az összes feltörekvő pénznemben.
Legjelentősebb mértékben a lengyel fizetőeszköz árfolyama gyengült vissza pénteken: a zloty euróval szembeni kurzusa 1,2 százalékot gyengült 4,4681-re, de a heti nyeresége így is 4,7 százalékos. A zloty csak az elmúlt három napban 6 százalékot volt képest erősödni a közös pénzzel szemben. A cseh korona – a forinthoz hasonló mértékben – fél százalékot gyengült 26,600-os szintre, az elmúlt három napban 3 százalékot kapaszkodott a korona jegyzése.
A román lej enyhén változtatta árfolyamát az utóbbi órákban: 4,1928-as szinten mozgott a kurzus az euróval szemben, ezen a héten 1,3 százalékos volt az erősödése keleti szomszédunk fizetőeszközének. A török líra követte leginkább a zloty mozgását a feltörekvő régióban. Heti erősödése 4,7 százalékos volt a dollárral szemben, miután Londonban körvonalazódott, hogy a Nemzetközi Valutaalap és a török kormány megkezdi a tárgyalásokat egy új hitelcsomagról. Pénteken követve a régiós trendet 0,3 százalékot gyengült vissza a líra árfolyama, amely délután 1,5971-es szinten mozgott az amerikai fizetőeszközzel szemben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.