A londoni parlamentben a törvényhozási munka lassulásához, az európai uniós fórumokon pedig a brit pénzügyi szektor számára kedvezőtlen reformok elfogadásához vezethet Brown gyengesége.
Bár a ma esedékes kormányülés után állítólag egy sor fontos kezdeményezést fog bejelenteni a miniszterelnök, már saját pártján, az európai parlamenti választásokon a harmadik helyen végzett Munkáspárton belül is egyre nő ellenlábasainak száma. Brownnak – hat miniszter lecserélése árán – nemrég sikerült ugyan elhárítania egy palotaforradalmat, de a posta részleges privatizálására, illetve a jóléti rendszer karcsúsítására vonatkozó törvényjavaslatok elfogadtatásához aligha lesz meg a többsége.
Egy törvénytervezet látványos parlamenti bukása pedig bizalmatlansági indítványt generálhat. Egyes kormánypárti képviselők ráadásul – az óriási eladósodás miatt szükségessé váló takarékosság jegyében – a miniszterelnök olyan fontos projektjeit is igyekeznek megfúrni, mint például a személyi igazolványok bevezetése vagy a Trident atom-tengeralattjárók lecserélése.
A brit üzleti szféra szempontjából ennél is súlyosabb veszteségeket okozhat, ha Brown az európai színtéren nem tudja vagy nem akarja elég határozottan képviselni a londoni City érdekeit. A jövő heti EU-csúcsértekezleten egyebek mellett az uniós szintű pénzügyi felügyelet megteremtéséről kell dönteni, és a fedezeti alapok, valamint más alternatív befektetéskezelők számára is szigorúbb szabályokat akar bevezetni Brüsszel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.