A jelenlegi bonus-malus nyilvántartás a tapasztalatok szerint korántsem hatékony, ami rengeteg ügyfél számára teszi szükségessé, hogy – alkuszi segítséggel vagy anélkül – maga járjon utána kártörténeti igazolásának, akár hónapokon keresztül. Az új nyilvántartás mindezt kiküszöböli majd.
A szerződéskötések évközi, fokozatosan egyre egyenletesebb eloszlása pedig többek között attól fogja megóvni az ügyfeleket, hogy a biztosítók megnövekedett adminisztrációs terhei miatt megfelelő igazolás nélkül kerüljön nehéz helyzetbe egy hatósági ellenőrzés során. Ugyanakkor fontos, hogy az új törvényi rendelkezések az idei kgfb-kampányban még nem érvényesülnek: fokozatos bevezetésükre a jövő év elejétől kerül sor.
A kötelezőbiztosítási kampány évről évre egyre több autóst érint: legutóbb már közel hétszázezren váltottak biztosítót a rendelkezésre álló egy hónap során. Aki azonban jövőre vásárol autót, évközben megkötött biztosítása már nem csak az év végéig, hanem teljes egyéves időtartamra lesz érvényes. Lényeges eleme a törvénynek, hogy a biztosítók tarifáikat továbbra is csak évente csak egyszer változtathatják, az évfordulós váltás lehetőségéről pedig a legalább 50 nappal korábban értesíteniük kell az ügyfelet.
Ez biztosítja, hogy továbbra is fennmarad a kedvező díjakat eredményező valós verseny, illetve a rendszer átláthatósága is. „Amikor 2005-ben zászlónkra tűztük az egységes év végi évforduló eltörlését, nem sokan fogadtak volna a sikerünkre – emlékszik vissza Papp Lajos, a FBAMSZ elnöke. – Nyilvánvaló, hogy ehhez elengedhetetlen volt az is, hogy a kezdetben megosztott biztosítói szakma legnagyobb része fokozatosan a módosítás mögé álljon.
Az ügyfeleket képviselő alkuszok legfontosabb szerepe a folyamatban a kérdés folyamatos napirenden tartása volt.” A szövetség a kgfb-szabályozás területén a jövőben is jelentős szerepet kíván betölteni. Egyrészt aktívan részt kíván venni azoknak a rendeleteknek a megalkotásában, amelyek többek között a törvény olyan sarkalatos elemeit szabályozzák, mint a kártörténeti igazolások kiadása, a fizetésképtelenné váló biztosítók helyetti térítések szabályozása, vagy a befizetés fedezetét igazoló eszközök meghatározása.
Másrészt folyamatosan fel kívánja hívni az ügyfelek figyelmét a törvény életbelépése nyomán bekövetkező változásokra, lehetőségekre, tennivalókra, esetleges problémákra is. Papp Lajos értékelése szerint: „A FBAMSZ a törvény megalkotására jelentős előrelépésként tekint, ugyanakkor dolgozik a károsultak védelmének további megerősítése érdekében, amelynek egyik eszköze lehet például az aktív kárrendezés általánossá tétele, illetve a kgfb-t nyújtó biztosítók szolgáltatásminőségének szabályozása.”
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.