A Stephen Hester fizetésével kapcsolatos hírek a szakszervezeteket és a befektetési csoportokat is felháborították. "Mintha a kormány nem tanult volna semmit. Felháborító, hogy az állam nem tesz semmit a pénzintézetek vezetőinek bérének normális szintre hozására. Egy ilyen fizetési megállapodás felelőtlenségre és kockázatvállalásra sarkall" – nyilatkozta a Times Online-nak a brit befektetőket képviselő Shareholders Association vezetője.
Hasonlóan nyilatkozott az adófizetők részéről a TaxPayer’s Alliance vezérigazgatója, aki szerint sem a kormány, sem az RBS nem jár el kellő gondossággal az adófizetők pénzének kezelésekor. Matthew Elliott leszögezte: csak azért, mert a bankot az adófizetők megmentették a csődtől, még nem kellene figyelmen kívül hagyni minden piaci szabályt. Az érdekképviselet vezetője szerint a brit lakosság jobban járt volna, ha Hester abban az esetben kapta volna meg a jutalmát, ha az RBS visszafizette az adófizetők pénzét.
A vezérrel kötött hosszú távú megállapodás szerint 1,2 millió fontos (395 millió forint) fizetése mellé évente mintegy 2 millió fontos (659 millió forint) természetbeni bónusz és 6,4 millió fontos (2,1 milliárd forint) részvényopció is jár.
Március elején távozott posztjáról Guy Whittaker, az RBS korábbi pénzügyi igazgatója. Ezzel a bank vezetése szinte teljesen kicserélődött, egy vezető maradt a helyén azok közül, akik korábban levezényelték az ABM Amro Bank felvásárlását, amely a cég anyagi gondjaihoz vezetett. Whittaker semilyen végkielégítést vagy bónuszt nem kapott kilépésekor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.