BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ennyit keresnek a német igazgatósági tagok a válságban

Kevesebbet keresnek Németország csúcsmenedzserei: egy tanulmány szerint fizetésük tavalyhoz képest átlagosan ötödével csökkent. Igaz, továbbra is rendszerint millió eurós összegeket kaszíroztak.

A blue-chip cégek felügyeletei tagjainak harmada többet keresett tavaly, mint 2007-ben - írja a Spiegel Online. Ami "nem esik egybe az adott cégek gazdasági helyzetének alakulásával" - idézi fel a tanulmánycsoport vezetője.

Leginkább a Deutsche Postbank igazgatójának több milliós bónuszát kritizálta: habár a vállalat 821 milliós veszteséget könyvelt el tavaly, a Deutsche Post eladása miatt a felügyelőtanács 11,5 millió eurós kifizetést hagyott jóvá a igazgatóság kilenc tagjának.

A nyilvánosság kritikájának nyomására a Postbank vezérigazgatója felajánlotta, 2009-re jelképesen egy euróért fog dolgozni.

Az átlagosan számolt 20 százalékos fizetéseséssel a vezérgárdák keresetei a 2005-ös szintre csökkentek: 440,6 millió eurónyi fizetést kaptak a német tőzsde harminc vezető cégének (DAX-30) igazgatósági tagjai, szemben a 2007-es 583,2 millióval.

Igaz, a történethez az is hozzátartozik, hogy egyes vezetőségeknek hatóságilag kellett csökkenteniük keresetüket: például a Commerzbanknál fejenként 500 ezer euróra korlátozták a kiadható éves fizetéseket, miután az állami bankmentő alapnak (Soffin) kellett besegítenie.

A Deutsche Banknál a vezetőség önként mondott le fizetésük rugalmas elemeiről.

A fizetések éllovasa végül a Siemens feje lett: Peter Löscher 8,5 millió eurós fizetést kapott. Ehhez képest a válság által keményen sújtott Infineon vezetője 1,1 milliót kapott. Az átlagos vezérigazgatói fizetés 3,8 millió euró volt, az igazgatósági tagok rendszerint 2,1 millió körüli összeget kaptak.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.