Ennek apropóján 2006 nyarán számos garantált befektetési alapot indítottak a hazai alapkezelők, kamatadó-mentességgel és bizonyos feltételek teljesülése esetén kimagasló hozamokkal kecsegtetve a klienseiket. A konstrukciók egy része mostanában jár le, a várható hozamok azonban többnyire messze járnak attól, amelynek ígéretével a forgalmazók becsalogatták az ügyfeleket.
A K&H Alapkezelőnek szeptemberben fut ki két tőke- és hozamvédett alapja: egy forintban és egy dollárban denominált. Előbbinél három esztendőre 70, utóbbinál 30 százalékos maximális hozamot ígért az alapkezelő, ám a befektetési jegyek mostani árfolyamából egyelőre úgy tűnik, a minimálisan garantált nyereségnél sokkal többre nemigen számíthatnak a befektetők. Szintén mostanában jár le a Budapest Alapkezelő Dupla Trendje, amelynél azt ígérték, akár esnek, akár emelkednek az árfolyamok, profitálhat a befektető.
Ám hiába tombolt az elmúlt hónapokban felváltva a bika és a medve a részvénypiacokon, a befektetőknek az árfolyamok mostani állása szerint valószínűleg kicsi hozammal kell beérniük. Nagy pénzt, úgy tűnik, egyedül csak az MKB Pagoda befektetői remélhetnek; a szeptemberben lejáró konstrukcióban ugyanis az alapkezelő másfélszeresére gyarapította a pénzüket, eddig évesítve 16,41 százalékos hozam üti a markukat.
Az idén lejárt garantált alapok között egyébként kevés ért el jó eredményt. Az egyik kivétel a Budapest Alapkezelő Világválogatottja volt, amely az ázsiai részvénypiacok, az ipari fémek és egyes iparágak teljesítményéből ígért részesedést, és ezzel valamivel több mint 24 százalékos hozamot termelt három esztendő alatt, vagyis évente 7,5 százalék körül teljesített. Az alapok többsége azonban bőven a bankbetétek alatt hozott a konyhára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.