Első fokon a bíróság a két magánszemélynek adott igazat, ám a határozat még nem emelkedett jogerőre, így némi bizonytalanságot jelenthet a későbbiekben (az MTelekom korábbi tájékoztatása szerint fellebbez majd a döntés ellen). Egyes piaci kommentárok szerint a tavalyi közgyűlési döntések megsemmisítése azt eredményezheti, hogy a részvényeseknek vissza kellene fizetniük a 2007-es év után járó 74 forintos osztalékot – amely bizony egy rendkívül bonyolult jogi helyzetet eredményezne.
Megállapodott a Mol és a Rusznyeft egy korábbi ZMB-mezőt érintő ügy kapcsán. Mint ismeretes, tavaly a Mol azért perelte be a Rusznyeftet, mert az orosz fél a Mol engedélye nélkül szállított le a ZMB mezőből 180 millió dollár értékű nyersolajat. A Mol pert is indított, ám orosz sajtóhírek szerint idén áprilisban alulmaradt a Rusznyefttel szemben.
A mostani szerződés szerint azonban mégiscsak fizet majd az orosz partner, mégpedig 200 millió dollárnak megfelelő összeget a következő 18 hónap során. A Mol korábbi tájékoztatása szerint kb. 50 millió dollárnyi céltartalékot képzett az üggyel kapcsolatban és mintegy 40 millió dollárnyi veszteséget számolt már el a könyveiben - így a mostani megállapodásból befolyó összeg fele ezen mínuszokat csökkentheti (tekintettel arra, hogy a Mol és a Rusznyeft 50-50 százalékban tulajdonos, így a költségeken és a bevételeken is fele-fele arányban osztoznak).
Ismét délibábos ingatlanpiaci adatok örvendeztették meg a szereplőket a tengerentúlon. Ezúttal a júliusi új lakás eladásoknak „örülhettünk”, amely 9.6 százalékos növekedést mutatott az előző hónaphoz képest, azonban az adatokat érdemes egy kicsit jobban megkapirgálni. A vevőket több tényező is a piacra vonzotta: a csökkenő árak, a november 30-án lejáró adókedvezmény és az első lakásvásárlóknak adott kormányzati támogatás mind ott van a támogató tényezők között.
Az eladandó lakásállomány pedig tovább csökkent 8,5 havi szintről 7,5 havi szintre (igaz közben több hónapja először mind a medián, mind az átlagár is csökkent). Emögött pedig nagy valószínűséggel az áll, hogy a bankok a negatív jelzálog fedezeti értékek miatt (az amerikai háztartások egy harmadának az adósság szintje alá süllyedt a fedezet értéke, magyarul fedezetlenné váltak) nem érdeke piacra dobni kényszerértékesítés útján az ingatlanokat, mert akkor a leírásokat menthetetlenül be kellene húzni.
Szóval, ha a potenciális kereslet-kínálati oldalt nézzük, messze még a fenntartható fellendülés az ingatlanpiacon, mindenesetre a részvénypiac nagyvonalúan ezt már mind előre beárazta. Egyébként ma teszik közzé az amerikai második negyedéves GDP első felülvizsgált értékét, ahol a visszaesés a korábbi 1százaléknál nagyobb lehet (1,5 százalék) a vártnál élesebb készletcsökkentések miatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.