A TARP elindításának eredetileg az volt a célja, hogy a központi kormányzat felvásárolja a rossz minősítésű hiteleket, ezáltal megtisztítja a bankok mérlegét, hogy azok fellendítsék a válság következtében pangó hitelpiacot.
A törvény elfogadása után a program lebonyolításával megbízott pénzügyminisztérium a problémás eszközök felvásárlása helyett a bankok közvetlen támogatását helyezte előtérbe.
A hitelintézetek az így kapott tőkejuttatás segítségével főként a jövőben várható veszteségekre képzett céltartalékaikat növelték, és továbbra is a mérlegükben hagyták kétes követeléseik nagy részét.
Az Egyesült Államok 19 legnagyobb hitelintézetén elvégzett stresszteszt azt mutatja, ezek a bankok a felduzzasztott céltartalékaikkal képesek átvészelni a rossz hiteleik esetleges bedőlését.
A jelentés azonban rámutat arra is, hogy a hatszázmillió és egymilliárd dollár közötti eszközállománnyal rendelkező hitelintézetek léte kerülhet veszélybe, ha tömegessé válik a nemfizetés. Ezeknél a bankoknál szükség van a saját tőke növelésére, mivel a várható veszteségek nagysága meghaladhatja a tervezett bevételek és tartalékok nagyságát.
Ezért a felmérés eredményeire támaszkodva a kisebb bankok számára további 12-14 milliárd dolláros keret elkülönítését javasolják a jelentésben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.