BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A jövő héten végleg beköszönt a szeptember a részvénypiacokon

Szeptember lévén számos várakozás feszül egymásnak a szakértők és a befektetők részéről, de elég egységes a konszenzus abban a tekintetben, hogy mindenki korrekciót vár az ősz első hónapjában, ki 5-10%-os esést, ki a piacok fokozatos összeomlását.

A statisztikusok arra hívják fel a figyelmet, hogy a szeptember elég rossz hangulatban szokott telni (elég csak a tavalyi Lehman csődre és a beinduló eladásokra gondolni), pláne, ha a megelőző augusztus hónapot nyereséggel zárják a piacok (az S&P500 és a Dow Jones kb. 3.5%-os plusszal nyugtázta a nyár utolsó hónapját, amire 9 éve nem volt példa) - írta elemzésében a Cashline.hu.

Nagy valószínőséggel ez a korrekció be is fog következni, elég csak az óriási kilengésekre ránézni, ami az elmúlt egy-két hétben jellemezte az árfolyammozgásokat.

De ebben a forgatókönyvben még simán benne van az is, hogy a hónap elején még felhúzzák a piacokat, és majd csak utána következik be az oly’ sokak által várt esés. Ezen elméletet egyesek azzal támasztják alá, hogy jövő hétfőn lesz az USA-ban az úgynevezett ’Labour Day’, ami után az alapkezelők és más befektetési szakemberek ténylegesen visszatérnek
monitorjaikhoz, és az eddig felhalmozott nyereségeket igyekeznek zsebre tenni. De hogy ténylegesen mi lesz, azt majd az idő eldönti, maximum csak várakozásokkal rendelkezhetnek az emberek.

Egy biztos, a befektetési alapokba még mindig tart a tőkebeáramlás, amit el kell költeni, így amíg ez nem vált irányt, addig óvatosan kell bánni a piacokkal. Az óriási likviditás, amit a jegybankok belepumpáltak a pénzügyi rendszerbe, elég jól életben tartja a piacokat, még akkor is, ha egy rakat reálgazdasági funkció nem is működik, elég csak az elégtelen banki hitelezésre gondolni, de a fogyasztás is alacsony szinten stabilizálódik, ami nem fogja beindítani a világgazdaság köhögő motorját.

Sok esetben az emberek a túlélésért küzdenek, azért, hogy megtartsák munkájukat és kifizessék a törlesztő részleteket. A tengerentúlon például a bankok rajta ülnek az elárverezésre szánt ingatlanokon és egyszerűen várják a jobb idıket, mivel ha most dobnák őket piacra, az tovább nyomná lefelé az árakat a már amúgy is nyomott piacon.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.