Az üzleti rendezvényt az amerikai és az iraki kormány közösen kezdeményezte. A megnyitón Hillary Clinton külügyminiszter beszédében úgy fogalmazott, Irakban "kitapinthatóak a lehetőségek".
Barack Obama elnök kedden fogadta hivatalában Núri al-Máliki iraki miniszterelnököt, akit biztosított arról, hogy az amerikai harcoló alakulatok 2010 augusztusáig elhagyják az ázsiai országot, és 2011-ben minden amerikai egység távozik. Hangsúlyozta, hogy a biztonsági kérdéseken túl gazdasági és kereskedelmi ügyekről is tárgyaltak. Máliki azt mondta, a két ország gazdasági téren is együttműködik egymással.
A Washingtonban kezdődött roadshow keretében tucatnyi iraki kormányzati illetékes, tartományi kormányzó, állami befektetési biztos tart előadást arról, hogy milyen befektetési lehetőségek vannak az olajtermelésben, a mezőgazdaságban és az építőiparban.
Az iraki parlament ebben a hónapban fogadott el törvényt az üzleti környezet javításáról. A kormány jóváhagyta egy 15 milliárd dolláros olajipari beruházás tervét a BP vezette konzorciummal, és további nagy volumenű üzletek is a megkötés küszöbén vannak az Exxon Mobil és az Eni energiaipari cégekkel.
Az iraki kormány azon üzenetei ellenére, hogy egyre vonzóbb az üzleti környezet, a külföldi befektetők számára az iraki megjelenés egyelőre kemény kihívásnak bizonyul. A Világbank a 152. helyre sorolta Irakot 181 országot rangsoroló listájában, amelyben azt vizsgálta, mennyire gondtalan körülmények között lehet üzleti tevékenységet folytatni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.