A befektetési egységekhez kötött (unit-linked) életbiztosításokat Magyarország után azért kezdte a CIG először Romániában terjeszteni, mivel ott a magyarországi évi 170 euró helyett mindössze évi 30 euró életbiztosítási kiadás jut egy személyre - indokolta a fióktelep nyitást Mikó Gyula, a CIG biztosító vezérigazgató-helyettese. Hozzátette, hogy a következő lépésként Bulgária, Szerbia és Ukrajna biztosítási piacára kívánnak belépni.
A fióktelep vezetője beszámolt arról is, hogy idén 24 román városban nyitnak fiókot, eddig ez már tucatnyi helyen - például Szatmárnémetiben, Kolozsvárott, Brassóban és Bukarestben is - megtörtént. Jövőre újabb 12 városban lesznek jelen. Jelenleg 121 alkalmazottal rendelkezik a fióktelep, a biztosításokat saját ügynökeik értékesítik, az év végére az ügynökök száma eléri a 250-et.
Idáig 124 euró alapú unit-linked életbiztosítást értékesített a fióktelep, ezek éves átlagdíja 420 euró. Ehhez kapcsolódva Missura Gábor, a CIG szóvivője elmondta, hogy az eddig Magyarországon megkötött 6 ezer életbiztosítás átlagdíja közel 2 ezer euró.
Ovidiu Dan beszélt arról is, hogy a fióktelep várhatóan 2010 végére, illetve 2011 elejére lesz nyereséges. Egy éven belül megjelennek a román piacon az egészségügyi kiegészítő biztosítással, illetve a vegyes életbiztosítással is. Az idei forgalmukat 1,8 millió euróra, míg a jövő évit 6 millió euróra tervezték.
Mint ismert, a CIG felügyelőbizottságának elnöke Járai Zsigmond, egykori pénzügyminiszter, volt jegybankelnök.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.