A levélben latin és cirill betűk keverednek. Ha a felhasználó a levél végén található linkre kattint, akkor egy az OTP bank honlapjával szinte mindenben megegyező oldalon találja magát, amely valójában IKE Kligerman Barkley építésziroda levelezőszerverén elhelyezett másolatot lát. Az oldal folyamatosan frissíti magát a hitelintézet honlapjáról, így folyamatosan azt tartalmazza, amit az OTP valós honlapja.
A közel egy hónappal ezelőtti oldalhoz képest fejlettebb technikát alkalmaznak a hackerek. Akkor még a honlap címsorában az építésziroda neve jelent meg, azonban azóta ezt a „hibát” javították, így az oldal még jobban hasonlít a bank eredeti honlapjára.
A próbálkozás mikéntje egyébként némileg érthetetlen: a kártyaszám és a PIN-kód birtoklása önmagában nem elég, egy tranzakció lebonyolításához ugyanis ismerni kell a tulajdonos nevét, a lejárati dátumot és a kártya hátoldalán lévő biztonsági kódot is.
Azonban ennek ellenére is kiemelten felhívjuk olvasóink figyelmét, hogy óvakodjanak a látszólag az OTP Bank nevében érkező elektronikus levelektől, illetve a bank oldalának használatakor győződjenek meg arról, hogy a címsorban a bank honlapjának valós címe szerepel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.